EDRIS FETISLEAM

Dacă în tenisul constănțean numele Simonei Halep și al lui Horia Tecău țin prim planul de multă vreme, a venit momentul în care să vorbim și de o speranță care își dorește să ajungă la statul mult râvnit al celor doi, care sunt nume “grele” și-n tenisul internațional. La sfârșitul săptămânii trecute, Edris Fetisleam a câștigat turneul cu premii în valoare de 15.000 de dolari, disputat în Antalya. El l-a învins în finală pe Dejan Katic, scor 6-4, 6-3, câștigând competiția fără set pierdut. El a concurat și la dublu, alături de Bogdan Borza, dar în finală cei doi au fost învinși de cuplul argentinian Casanova- Lipovsek Puches, 4-6, 5-7. Fetisleam a făcut anul trecut parte din echipa de Cupa Davis a României care a învins Maroc cu scorul de 5-0.